Georg Fischer +GF+

Georg Fischer +GF+ je přední dodavatel potrubních systémů z plastových materiálů a kovu s celosvětovou působností. Dodavatel kompletních systémových řešení s vysoce kvalitními komponenty pro úpravu a rozvod vody a bezpečnou přepravu průmyslových kapalin a plynů. Historie průmyslového koncernu GEORG FISCHER +GF+ se datuje od roku 1802, kdy J. C. Fischer založil malou továrnu na zpracování mědi a vývoj kovových slitin.

Ke konci 19. století firma začala s výrobou tvarovek z tvárné litiny, která vytvořila základ dnešní divize GF Piping Systems. Ta se etablovala na trhu jako přední dodavatel potrubních systémů. Zásadním mezníkem v historii vývoje společnosti GEORG FISCHER +GF+ byl rok 1950, kdy v tajné laboratoři v Schaffhausenu malá skupina vědců experimentovala s novým materiálem nazvaným „plast“, s cílem vyvinout novou spojovací technologii. Po relativně krátkém výzkumném období byl tým schopen uvolnit první produkt pro zkušební trh u příležitosti mezinárodní výstavy plastů v Düsseldorfu v roce 1955. Následně byla v roce 1957 ve výrobním závodě v německém Singenu spuštěna sériová výroba tvarovek z tvrzeného PVC.

Výrobní divize GF Piping Systems se zabývá vývojem a výrobou plastových a kovových potrubních systémů pro mnohé průmyslové a technologické aplikace. Produktové portfolio zahrnuje trubky, tvarovky, armatury, odpovídající automatizaci, měřící, regulační a spojovací technikuPVC-U, PVC-C, ABS, PP-H, PE, PVDF, PB a kovových materiálů.

Více než 60000 produktů umožňuje individuální řešení pro širokou škálu náročných aplikací a procesů v nejrůznějších odvětvích. GEORG FISCHER +GF+ je nadnárodní společnost se zhruba 120 pobočkami na celém světě.

Katalog zboží Georg Fischer +GF+